Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
której pokazano prace przedstawicieli współczesnej sztuki rosyjskiej i polskiej. Odwiedziło ją kilkadziesiąt tysięcy osób.
- Dawniej w Polsce mieliśmy dostęp wyłącznie do rosyjskiej klasyki: Dostojewskiego, Tołstoja, Puszkina. Wspaniałej, tyle że niewiele mówiącej o dzisiejszej Rosji - twierdzi doktor Michał Bohun, znawca filozofii rosyjskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Teraz znamy młodą sztukę - popową i alternatywną. Wystarczy wstukać w wyszukiwarkę "kino rosyjskie", by pojawiło się kilkanaście stron festiwali, przeglądów i dni filmu zza wschodniej granicy w kinach od Radomia po Kraków.
Niedawno nastolatki ruszyły do księgarń, by kupić "Daj mi" Iriny Dienieżkiny reklamowanej jako "rosyjska Masłowska", która w kilkunastu opowiadaniach pisze o tym, czym żyją nastolatki
której pokazano prace przedstawicieli współczesnej sztuki rosyjskiej i polskiej. Odwiedziło ją kilkadziesiąt tysięcy osób. <br>- Dawniej w Polsce mieliśmy dostęp wyłącznie do rosyjskiej klasyki: Dostojewskiego, Tołstoja, Puszkina. Wspaniałej, tyle że niewiele mówiącej o dzisiejszej Rosji - twierdzi doktor Michał Bohun, znawca filozofii rosyjskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Teraz znamy młodą sztukę - popową i alternatywną. Wystarczy wstukać w wyszukiwarkę "kino rosyjskie", by pojawiło się kilkanaście stron festiwali, przeglądów i dni filmu zza wschodniej granicy w kinach od Radomia po Kraków. <br>Niedawno nastolatki ruszyły do księgarń, by kupić "Daj mi" Iriny Dienieżkiny reklamowanej jako "rosyjska Masłowska", która w kilkunastu opowiadaniach pisze o tym, czym żyją nastolatki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!