Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zwierzętach mamy do czynienia wtedy, gdy prowadzone badania są wykorzystywane do celów związanych ze zdrowiem człowieka lub ochroną środowiska.
Obecne przepisy mówią, że doświadczeniem jest każde wykorzystanie zwierząt do testów, badań naukowych i dydaktyki. Zakazują też prowadzenia na zwierzętach testów środków kosmetycznych i higienicznych powodujących cierpienie, jeśli znane są metody alternatywne. - Krótko mówiąc, proponując nowe uregulowania, Sejm zrobił krok wstecz - oburza się Katarzyna Piekarska z SLD.
Prezydent przyznał też rację ekologom, którzy twierdzili, że doświadczenia na zwierzętach podlegałyby teraz słabszej kontroli.
Ekolodzy alarmują, że naukowcy wykorzystują zwierzęta do badań często bez żadnej potrzeby.
Teraz ustawa trafi do Komisji Europejskiej w Sejmie
zwierzętach mamy do czynienia wtedy, gdy prowadzone badania są wykorzystywane do celów związanych ze zdrowiem człowieka lub ochroną środowiska.<br>Obecne przepisy mówią, że doświadczeniem jest każde wykorzystanie zwierząt do testów, badań naukowych i dydaktyki. Zakazują też prowadzenia na zwierzętach testów środków kosmetycznych i higienicznych powodujących cierpienie, jeśli znane są metody alternatywne. &lt;q&gt;- Krótko mówiąc, proponując nowe uregulowania, &lt;name type="org"&gt;Sejm&lt;/&gt; zrobił krok wstecz&lt;/&gt; - oburza się &lt;name type="person"&gt;Katarzyna Piekarska&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;.<br>Prezydent przyznał też rację ekologom, którzy twierdzili, że doświadczenia na zwierzętach podlegałyby teraz słabszej kontroli.<br>Ekolodzy alarmują, że naukowcy wykorzystują zwierzęta do badań często bez żadnej potrzeby.<br>Teraz ustawa trafi do &lt;name type="org"&gt;Komisji Europejskiej&lt;/&gt; w &lt;name type="org"&gt;Sejmie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego