Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 11
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
uruchomiono przy liceum dwie klasy szkoły podstawowej - siódmą i ósmą. - Nie było nazwy gimnazjum, ale w praktyce wyprzedziliśmy o trzy lata dzisiejszą reformę oświaty - podkreśla dyrektor.

*

Jakie są zalety szkół niepublicznych? Po pierwsze wzbogacają one cały system oświaty przez ożywczy wpływ konkurencji oraz powstawanie i funkcjonowanie programów nauczania i wychowania alternatywnych do państwowych.
Po drugie stwarzają swoim uczniom lepsze warunki kształcenia dzięki małej liczbie dzieci w klasach, dużej liczbie godzin języków obcych i sporej palecie dodatkowych zajęć wynikających z zainteresowań uczniów.
Przede wszystkim jednak szkoły niepubliczne wywracają do góry nogami nienaruszalny dawniej układ. Już nie państwo narzuca model kształcenia, ale samo
uruchomiono przy liceum dwie klasy szkoły podstawowej - siódmą i ósmą. - Nie było nazwy gimnazjum, ale w praktyce wyprzedziliśmy o trzy lata dzisiejszą reformę oświaty - podkreśla dyrektor.<br><br>*<br><br>Jakie są zalety szkół niepublicznych? Po pierwsze wzbogacają one cały system oświaty przez ożywczy wpływ konkurencji oraz powstawanie i funkcjonowanie programów nauczania i wychowania alternatywnych do państwowych.<br>Po drugie stwarzają swoim uczniom lepsze warunki kształcenia dzięki małej liczbie dzieci w klasach, dużej liczbie godzin języków obcych i sporej palecie dodatkowych zajęć wynikających z zainteresowań uczniów.<br>Przede wszystkim jednak szkoły niepubliczne wywracają do góry nogami nienaruszalny dawniej układ. Już nie państwo narzuca model kształcenia, ale samo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego