Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Stolica
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
to czy mało? Gdybyśmy nawet przyjęli sumę 300 mln zł za przeciętną rocznych nakładów na ratowanie domów przed obracaniem się w ruiny, to nic nie zmieni faktu, że stanowi ona tylko 0,1% ogólnej wartości budynków w Warszawie (30 miliardów zł): jest więc ona 10 razy mniejsza od wskaźnika odpisów amortyzacyjnych dla budynków murowanych i 20 razy mniejsza od takiegoż wskaźnika dla domów drewnianych.
Z każdych 15 domów w Warszawie tylko 1 ma więc szansę przedłużenia swego życia remontem kapitalnym. Nawet takim, na jaki obecnie stać zbyt prymitywnie wyposażone warszawskie przedsiębiorstwa budowlane.

Nicówka zawsze trudniejsza
Każdy krawiec wie, że łatwiej jest
to czy mało? Gdybyśmy nawet przyjęli sumę 300 mln zł za przeciętną rocznych nakładów na ratowanie domów przed obracaniem się w ruiny, to nic nie zmieni faktu, że stanowi ona tylko 0,1% ogólnej wartości budynków w Warszawie (30 miliardów zł): jest więc ona 10 razy mniejsza od wskaźnika odpisów amortyzacyjnych dla budynków murowanych i 20 razy mniejsza od takiegoż wskaźnika dla domów drewnianych.<br>Z każdych 15 domów w Warszawie tylko 1 ma więc szansę przedłużenia swego życia remontem kapitalnym. Nawet takim, na jaki obecnie stać zbyt prymitywnie wyposażone warszawskie przedsiębiorstwa budowlane.<br><br>&lt;tit1&gt;Nicówka zawsze trudniejsza&lt;/tit1&gt;<br>Każdy krawiec wie, że łatwiej jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego