Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nam nic innego, jak prosić o pomoc prawników.
Pozew miałby dotyczyć nie tylko sprawy o naruszenie dóbr osobistych, biznesmeni nie wykluczają także procesu karnego. Odcina się od tej inicjatywy Ryszard Krauze, właściciel Prokomu.
Biznesmeni zarzucają, że sondaż przeprowadzono na małej grupie osób, że nazwiska biznesmenów były specjalnie dobierane i że ankietowani byli pytani o to, kogo "nie lubią", tymczasem "Newsweek" używa słowa "nienawidzą".
W najnowszym numerze tygodnika redaktor naczelny i wydawca przeprosili bohaterów swojej marcowej publikacji. "Redakcja wyraża ubolewanie, jeśli zostały dotknięte godność i dobre imię osób znajdujących się na liście" - czytamy w krótkim oświadczeniu na szóstej stronie.
- Przepraszamy już chyba
nam nic innego, jak prosić o pomoc prawników.&lt;/&gt;<br>Pozew miałby dotyczyć nie tylko sprawy o naruszenie dóbr osobistych, biznesmeni nie wykluczają także procesu karnego. Odcina się od tej inicjatywy &lt;name type="person"&gt;Ryszard Krauze&lt;/&gt;, właściciel &lt;name type="org"&gt;Prokomu&lt;/&gt;.<br>Biznesmeni zarzucają, że sondaż przeprowadzono na małej grupie osób, że nazwiska biznesmenów były specjalnie dobierane i że ankietowani byli pytani o to, kogo &lt;q&gt;"nie lubią"&lt;/&gt;, tymczasem &lt;name type="tit"&gt;"Newsweek"&lt;/&gt; używa słowa &lt;q&gt;"nienawidzą"&lt;/&gt;.<br>W najnowszym numerze tygodnika redaktor naczelny i wydawca przeprosili bohaterów swojej marcowej publikacji. &lt;q&gt;"Redakcja wyraża ubolewanie, jeśli zostały dotknięte godność i dobre imię osób znajdujących się na liście"&lt;/&gt; - czytamy w krótkim oświadczeniu na szóstej stronie.<br>&lt;q&gt;- Przepraszamy już chyba
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego