Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
budowie człowieka bądź zakłóceniach w funkcjonowaniu jego organizmu.

Kierunek fizjopatologiczny powstał w XIX wieku. Rozwiną się w pierwszej połowie XX stulecia. Jego zwolennicy zakładali, że istnieją wspólne, organiczne i fizjologiczne czynniki predestynujące człowieka do autoagresji, formułowali nawet, pod wpływem szkoły Lombrosa, tezy o konstytucjonalnym typie samobójcy bądź wiązano samobójstwo z anormalnym stanem fizjologicznym samobójcy.

Za szczególnie suicidogenny uznano np. dla kobiet okres menstruacji prowadzący wśród różnych nieprzemyślanych, emocjonalnych działań, również do samobójstw. (Teza ta jest raczej zaskakująca wobec kilkakrotnie silniejszej reprezentacji wśród samobójców mężczyzn niż kobiet).

Teorie te nie były uzasadnione empirycznie, wnioski nie wynikały z systematycznych i metodologicznie poprawnych badań
budowie człowieka bądź zakłóceniach w funkcjonowaniu jego organizmu.<br><br> Kierunek fizjopatologiczny powstał w XIX wieku. Rozwiną się w pierwszej połowie XX stulecia. Jego zwolennicy zakładali, że istnieją wspólne, organiczne i fizjologiczne czynniki predestynujące człowieka do autoagresji, formułowali nawet, pod wpływem szkoły Lombrosa, tezy o konstytucjonalnym typie samobójcy bądź wiązano samobójstwo z anormalnym stanem fizjologicznym samobójcy.<br><br> Za szczególnie suicidogenny uznano np. dla kobiet okres menstruacji prowadzący wśród różnych nieprzemyślanych, emocjonalnych działań, również do samobójstw. (Teza ta jest raczej zaskakująca wobec kilkakrotnie silniejszej reprezentacji wśród samobójców mężczyzn niż kobiet).<br><br> Teorie te nie były uzasadnione empirycznie, wnioski nie wynikały z systematycznych i metodologicznie poprawnych badań
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego