Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
wokół siebie. Dzięki badaniom z podręczników medycyny znikną zespoły upośledzenia neuronów motorycznych (MND) - podkreślał wówczas Wilmut.
I trudno mu odmówić racji. Terapia komórkami macierzystymi faktycznie przynosi znakomite skutki wszędzie tam, gdzie nasz organizm nie potrafi się regenerować - przy schorzeniach mózgu czy cukrzycy. Spór z płaszczyzny medycznej wrócił więc na płaszczyznę antropologiczną. Zamiast stawiać pytania o medyczną użyteczność klonowania, uczestnicy debat spierają się dziś o to, kim lub czym jest człowiek. - Odpowiedzi na to pytanie nie dostarcza nam biologia, ale antropologia, a jeszcze częściej wiara - mówi "Ozonowi" prof. Ewa Bartnik z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN.

Dlatego dyskusji zwolenników z przeciwnikami klonowania
wokół siebie. Dzięki badaniom z podręczników medycyny znikną zespoły upośledzenia neuronów motorycznych (MND) - podkreślał wówczas Wilmut. <br>I trudno mu odmówić racji. Terapia komórkami macierzystymi faktycznie przynosi znakomite skutki wszędzie tam, gdzie nasz organizm nie potrafi się regenerować - przy schorzeniach mózgu czy cukrzycy. Spór z płaszczyzny medycznej wrócił więc na płaszczyznę antropologiczną. Zamiast stawiać pytania o medyczną użyteczność klonowania, uczestnicy debat spierają się dziś o to, kim lub czym jest człowiek. - Odpowiedzi na to pytanie nie dostarcza nam biologia, ale antropologia, a jeszcze częściej wiara - mówi "Ozonowi" prof. Ewa Bartnik z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. <br><br>Dlatego dyskusji zwolenników z przeciwnikami klonowania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego