Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 11.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
i festiwale mają nam przybliżyć kulturę żydowska, ale często niestety lansują kicz i stereotypy

Nigdy dotąd nie było w Polsce tak wielu imprez o tematyce żydowskiej. Kłopot w tym, że kulturę żydowską łatwo sprowadza się do paru stereotypów. Często niestety kiczowatych.

DOROTA SZWARCMAN

Właśnie ogłoszono wyniki drugiej tury badań nad antysemityzmem, prowadzonych pod kierunkiem prof. Ireneusza Krzemińskiego (pierwsze przeprowadzono w 1992 r.). Okazuje się, że w ciągu dziesięciu lat antysemitów w Polsce znacznie przybyło, co można powiązać z ujawnieniem sprawy Jedwabnego. Jednocześnie jednak znacząco wzrosła liczba postaw anty-antysemickich.

Ta polaryzacja jest już widoczna. Antyżydowskie wypowiedzi i publikacje są nadal stałym
i festiwale mają nam przybliżyć kulturę żydowska, ale często niestety lansują kicz i stereotypy&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Nigdy dotąd nie było w Polsce tak wielu imprez o tematyce żydowskiej. Kłopot w tym, że kulturę żydowską łatwo sprowadza się do paru stereotypów. Często niestety kiczowatych.&lt;/&gt;<br><br>&lt;au&gt;DOROTA SZWARCMAN&lt;/&gt;<br><br>Właśnie ogłoszono wyniki drugiej tury badań nad antysemityzmem, prowadzonych pod kierunkiem prof. Ireneusza Krzemińskiego (pierwsze przeprowadzono w 1992 r.). Okazuje się, że w ciągu dziesięciu lat antysemitów w Polsce znacznie przybyło, co można powiązać z ujawnieniem sprawy Jedwabnego. Jednocześnie jednak znacząco wzrosła liczba postaw anty-antysemickich.<br><br>Ta polaryzacja jest już widoczna. Antyżydowskie wypowiedzi i publikacje są nadal stałym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego