Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 12.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
głębokości 3 km kosztuje około 2,5 mln dol., co stanowi 50-70 proc. kosztów całego przedsięwzięcia. Aby to się opłacało, trzeba w maksymalny sposób wykorzystać ujęcie, a to mogą zapewnić tylko odbiorcy grupowi. Dla prawidłowego funkcjonowania instalacji niezbędny jest w miarę równomierny odbiór ciepła, dlatego pożądane są baseny i aquaparki, które niwelują różnice pomiędzy poborem letnim i zimowym.

Prof. Sadurski postuluje utworzenie Narodowego Programu Geotermalnego i radzi, aby geotermią zainteresować przedsiębiorstwa energetyki cieplnej w dużych aglomeracjach miejskich. Ciepłownie geotermalne można tam sprząc z działającymi już systemami i wykorzystywać jako dodatkowe źródła ciepła.

A co z geotermii będzie miał przeciętny obywatel
głębokości 3 km kosztuje około 2,5 mln dol., co stanowi 50-70 proc. kosztów całego przedsięwzięcia. Aby to się opłacało, trzeba w maksymalny sposób wykorzystać ujęcie, a to mogą zapewnić tylko odbiorcy grupowi. Dla prawidłowego funkcjonowania instalacji niezbędny jest w miarę równomierny odbiór ciepła, dlatego pożądane są baseny i aquaparki, które niwelują różnice pomiędzy poborem letnim i zimowym.<br><br>Prof. Sadurski postuluje utworzenie Narodowego Programu Geotermalnego i radzi, aby geotermią zainteresować przedsiębiorstwa energetyki cieplnej w dużych aglomeracjach miejskich. Ciepłownie geotermalne można tam sprząc z działającymi już systemami i wykorzystywać jako dodatkowe źródła ciepła.<br><br>A co z geotermii będzie miał przeciętny obywatel
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego