Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie Warszawy
Nr: 26/02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2002
się, że autorytet Kościoła już został wystawiony na ciężką próbę. Dla jego dobra sprawa powinna zostać wyjaśniona do końca. Z jednej strony mamy bowiem poważne oskarżenia prasy, jak się wydaje, poparte rzetelnymi dowodami. Z drugiej - oświadczenie samego arcybiskupa, który wszystkiemu zaprzecza, twierdząc, że to pomówienia. W tej sytuacji potrzebny jest arbiter. W przypadku metropolity, może być nim tylko papież lub wyznaczony przez niego trybunał.
Nie mniej bulwersujące od zarzutów postawionych metropolicie wydaje się milczenie niektórych hierarchów. O sprawie był przecież informowany nuncjusz, o interwencję w Watykanie proszeni też byli delegaci episkopatu na ostatni synod biskupów. A efektów nie było.
Rzeczywiście, ten
się, że autorytet Kościoła już został wystawiony na ciężką próbę. Dla jego dobra sprawa powinna zostać wyjaśniona do końca. Z jednej strony mamy bowiem poważne oskarżenia prasy, jak się wydaje, poparte rzetelnymi dowodami. Z drugiej - oświadczenie samego arcybiskupa, który wszystkiemu zaprzecza, twierdząc, że to pomówienia. W tej sytuacji potrzebny jest arbiter. W przypadku metropolity, może być nim tylko papież lub wyznaczony przez niego trybunał.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Nie mniej bulwersujące od zarzutów postawionych metropolicie wydaje się milczenie niektórych hierarchów. O sprawie był przecież informowany nuncjusz, o interwencję w Watykanie proszeni też byli delegaci episkopatu na ostatni synod biskupów. A efektów nie było.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Rzeczywiście, ten
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego