Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.05 (5)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
niezależnego sędziego. Strona, która go delegowała, nie może wpływać na jego decyzje. Od obrony interesów zainteresowanych stron są ich pełnomocnicy. Oczywiście uczestnicy sporu nie bez przyczyny zakładają, że wskazani przez nich arbitrzy łatwiej dadzą się przekonać do argumentów prezentowanych przez nich, a nie stronę przeciwną.

W sporze z Eureko jako arbitra polski rząd wskazał prawnika z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Jerzego Rajskiego, wiceprezesa Sądu Arbitrażowego przy KIG. Profesor Rajski w dziedzinie arbitraży międzynarodowych ma spore doświadczenie; był między innymi arbitrem Elektrimu w zakończonym niedawno procesie z Deutsche Telekom.

Arbitrem wyznaczonym przez Eureko jest amerykański prawnik prof. Stephen Schwebel, wykładowca uniwersytetów Harvarda i
niezależnego sędziego. Strona, która go delegowała, nie może wpływać na jego decyzje. Od obrony interesów zainteresowanych stron są ich pełnomocnicy. Oczywiście uczestnicy sporu nie bez przyczyny zakładają, że wskazani przez nich arbitrzy łatwiej dadzą się przekonać do argumentów prezentowanych przez nich, a nie stronę przeciwną.<br><br>W sporze z Eureko jako arbitra polski rząd wskazał prawnika z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Jerzego Rajskiego, wiceprezesa Sądu Arbitrażowego przy KIG. Profesor Rajski w dziedzinie arbitraży międzynarodowych ma spore doświadczenie; był między innymi arbitrem Elektrimu w zakończonym niedawno procesie z Deutsche Telekom.<br><br>Arbitrem wyznaczonym przez Eureko jest amerykański prawnik prof. Stephen Schwebel, wykładowca uniwersytetów Harvarda i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego