Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 10.02 (40)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
filmowej. Nie jest nim także każdy film amatorski - jedynie te, które spełniają podstawowe kryteria fabularne i techniczne (co w Gdyni dało się w tym roku boleśnie odczuć). Może warto byłoby tu dodać jeszcze kryterium finansowe? Off to praktycznie bez wyjątku kino tanie.
Niezależnie od rozstrzygnięć, zawsze pozostanie tu margines na arbitralną decyzję kierownictwa festiwalu. I słusznie - na całym świecie festiwale dokonują selekcji. Ale może warto postarać się bardziej, by mimo rozmytej definicji kina niezależnego sito festiwalowej kwalifikacji odsiewało czystą amatorszczyznę. Niech gdyński konkurs będzie naprawdę wizytówką polskiego kina niezależnego.

Autor był jurorem tegorocznego Konkursu Kina Niezależnego w Gdyni.Milknąca płyta

Fonografię
filmowej. Nie jest nim także każdy film amatorski - jedynie te, które spełniają podstawowe kryteria fabularne i techniczne (co w Gdyni dało się w tym roku boleśnie odczuć). Może warto byłoby tu dodać jeszcze kryterium finansowe? Off to praktycznie bez wyjątku kino tanie.<br>Niezależnie od rozstrzygnięć, zawsze pozostanie tu margines na arbitralną decyzję kierownictwa festiwalu. I słusznie - na całym świecie festiwale dokonują selekcji. Ale może warto postarać się bardziej, by mimo rozmytej definicji kina niezależnego sito festiwalowej kwalifikacji odsiewało czystą amatorszczyznę. Niech gdyński konkurs będzie naprawdę wizytówką polskiego kina niezależnego.<br><br>Autor był jurorem tegorocznego Konkursu Kina Niezależnego w Gdyni.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Milknąca płyta&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Fonografię
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego