Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura w Kraju i na Świecie
Nr: 366
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1969
środowiskiem, wzniosła wokół nich rodzaj klauzury. Książka ta nie może zostać nie zauważona - pisze Jacgualina Piatier w "Le Monde".


UTRACONE DZIEŁA SZTUKI
WARSZAWA ij Mówiąc o dziełach sztuki, które zostały bezpowrotnie utracone dla naszej kultury mamy na myśli przede wszystkim "Lisowczyka". Jak wielkie ponieśliśmy straty wskutek wywozu za granicę bezcennych arcydzieł uświadomił program TV, w którym wystąpił prof. Stanisław Lorentz. Dyrektor Muzeum Narodowego, niestrudzony organizator naszego życia muzealnego dokonał nie tylko przeglądu strat; jego komentarz wybiegł daleko poza beznamiętne wyliczanie. Każde, pojawiające się na ekranie dzieło zostało szczegółowo omówione, przedstawiono jego losy od chwili powstania aż po dzień dzisiejszy.
Utraciliśmy aż
środowiskiem, wzniosła wokół nich rodzaj klauzury. Książka ta nie może zostać nie zauważona - pisze Jacgualina Piatier w "Le Monde".&lt;/div&gt;<br>&lt;page nr=20&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;UTRACONE DZIEŁA SZTUKI&lt;/tit&gt;<br>WARSZAWA &lt;au&gt;ij&lt;/au&gt; &lt;intro&gt;Mówiąc o dziełach sztuki, które zostały bezpowrotnie utracone dla naszej kultury mamy na myśli przede wszystkim "Lisowczyka". Jak wielkie ponieśliśmy straty wskutek wywozu za granicę bezcennych arcydzieł uświadomił program TV, w którym wystąpił prof. Stanisław Lorentz. Dyrektor Muzeum Narodowego, niestrudzony organizator naszego życia muzealnego dokonał nie tylko przeglądu strat; jego komentarz wybiegł daleko poza beznamiętne wyliczanie. Każde, pojawiające się na ekranie dzieło zostało szczegółowo omówione, przedstawiono jego losy od chwili powstania aż po dzień dzisiejszy.&lt;/intro&gt;<br>Utraciliśmy aż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego