Typ tekstu: Książka
Autor: Mieroszewski Juliusz
Tytuł: Finał klasycznej Europy
Rok wydania: 1951
Rok powstania: 1997
Polska nie natchnieniem, lecz businessem świata".
W sumie około 40% naszych korespondentów uważa, że nie powinniśmy w ogóle brać czynnego udziału w nadchodzącym konflikcie. Są nawet i tacy, którzy są zdania, że Polacy nie powinni wstępować do organizacji obrony przeciwlotniczej w Anglii. (Ci ostatni stanowią zdecydowaną mniejszość.)
Często powtarza się argument, że "wskrzeszenie polskiej armii to oderwanie od nauki setek studentów, to zrezygnowanie ze setek dyplomów" (J. Winczakiewicz m. in.). Byłoby niewątpliwie najlepiej, by tym razem do wojska poszli tylko Anglicy, Amerykanie, Francuzi, Norwegowie, Belgowie itd., a Polacy przygotowali się spokojnie do dyplomów.
Przewiduję jednak, że przyswojenie tezy p. Winczakiewicza Anglosasom
Polska nie natchnieniem, lecz businessem świata&lt;/&gt;".<br>W sumie około 40% naszych korespondentów uważa, że nie powinniśmy w ogóle brać czynnego udziału w nadchodzącym konflikcie. Są nawet i tacy, którzy są zdania, że Polacy nie powinni wstępować do organizacji obrony przeciwlotniczej w Anglii. (Ci ostatni stanowią zdecydowaną mniejszość.)<br>Często powtarza się argument, że "&lt;q&gt;wskrzeszenie polskiej armii to oderwanie od nauki setek studentów, to zrezygnowanie ze setek dyplomów&lt;/&gt;" (J. Winczakiewicz m. in.). Byłoby niewątpliwie najlepiej, by tym razem do wojska poszli tylko Anglicy, Amerykanie, Francuzi, Norwegowie, Belgowie itd., a Polacy przygotowali się spokojnie do dyplomów.<br>Przewiduję jednak, że przyswojenie tezy p. Winczakiewicza Anglosasom
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego