Typ tekstu: Książka
Autor: Król-Fijewska Maria
Tytuł: Stanowczo, łagodnie, bez lęku
Rok: 1996
Jest pan wyraźnie zdenerwowany, jednak ja nie lubię, gdy ktoś mnie wyzywa lub na mnie krzyczy. I bez tego jestem w stanie zrozumieć, o co panu chodzi.
Jest ważne, aby nie rewanżować się agresją. Badania mówią, że agresja rodzi agresję, my zaś namawiamy cię do nadstawienia drugiego policzka, poprzez pozostanie asertywnym w obliczu agresywnego zachowania.
Krytyka podana w formie aluzji
Aluzja może być mniej lub bardziej wyszukana, na przykład:

Osoba A:
- Naprawdę, jak tak można... Ktoś tu jadł, za przeproszeniem, jak świnia. Obrus zupełnie pobrudzony.
Albo:

Osoba A:
- Wyglądasz rzeczywiście prześlicznie, przecudownie. Włóż jeszcze ten bordowy żakiecik, który sobie sama uszyłaś
Jest pan wyraźnie zdenerwowany, jednak ja nie lubię, gdy ktoś mnie wyzywa lub na mnie krzyczy. I bez tego jestem w stanie zrozumieć, o co panu chodzi.<br>Jest ważne, aby nie rewanżować się agresją. Badania mówią, że agresja rodzi agresję, my zaś namawiamy cię do nadstawienia drugiego policzka, poprzez pozostanie asertywnym w obliczu agresywnego zachowania.<br>&lt;tit1&gt;Krytyka podana w formie aluzji&lt;/&gt;<br>Aluzja może być mniej lub bardziej wyszukana, na przykład:<br><br>Osoba A: <br>- Naprawdę, jak tak można... Ktoś tu jadł, za przeproszeniem, jak świnia. Obrus zupełnie pobrudzony.<br>Albo:<br><br>Osoba A: <br>- Wyglądasz rzeczywiście prześlicznie, przecudownie. Włóż jeszcze ten bordowy żakiecik, który sobie sama uszyłaś
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego