Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
oświadczył w ostatnim słowie Studnicki - czy pan Starzyński brał łapówki?, odpowiedziałbym: nie. Ale gdyby mnie zapytano, czy to jest odpowiedni człowiek na wiceministra i prezydenta miasta, odpowiedziałbym także: nie... Proszę o wyrok uniewinniający nie tylko dlatego, iż moje zamiary szły w kierunku udowodnienia prawdy, ale i dlatego, że wymaga tego atmo-sfera polityczna. Żadnego wyroku się nie obawiam.
Sąd Okręgowy pod przewodnictwem wiceprezesa Romana Przybyłowskiego skazał Studnickiego na 3 miesiące aresztu i 500 złotych grzywny za zniesławienie i niesłuszne oskarżenia, mogące Starzyńskiego poniżyć w oczach opinii publicznej. Jako okoliczności łagodzące wzięto pod uwagę wiek oskarżonego i jego dotychczasową niekaralność.
Motywując wyrok
oświadczył w ostatnim słowie Studnicki - czy pan Starzyński brał łapówki?, odpowiedziałbym: nie. Ale gdyby mnie zapytano, czy to jest odpowiedni człowiek na wiceministra i prezydenta miasta, odpowiedziałbym także: nie... Proszę o wyrok uniewinniający nie tylko dlatego, iż moje zamiary szły w kierunku udowodnienia prawdy, ale i dlatego, że wymaga tego atmo-sfera polityczna. Żadnego wyroku się nie obawiam.<br>Sąd Okręgowy pod przewodnictwem wiceprezesa Romana Przybyłowskiego skazał Studnickiego na 3 miesiące aresztu i 500 złotych grzywny za zniesławienie i niesłuszne oskarżenia, mogące Starzyńskiego poniżyć w oczach opinii publicznej. Jako okoliczności łagodzące wzięto pod uwagę wiek oskarżonego i jego dotychczasową niekaralność.<br>Motywując wyrok
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego