Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 24.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
katolik chciał przejść do Kościoła ewangelicko-augsburskiego, nie musiałby przyjmować ponownie sakramentu chrztu?
Nie. W naszym Kościele już od kilkudziesięciu lat taki wymóg nie istnieje. Wystarczyłoby przedstawić ważne zaświadczenie ze swej parafii o chrzcie.
W takim razie po co ta deklaracja?
Dokument ten podpisują nie tylko Kościoły: katolicki i ewangelicko-augsburski, ale i inne. Oznacza to, że zgadzają się one na taką praktykę. I gdyby ktoś miał jakieś kłopoty z uznaniem chrztu, to od wczoraj może się powoływać na wspólną deklarację.
Czy zdarzały się przypadki, że przy przejściu z jednego Kościoła do drugiego wymagano ponownego chrztu?
Tak, i to nie tylko
katolik chciał przejść do Kościoła ewangelicko-augsburskiego, nie musiałby przyjmować ponownie sakramentu chrztu? <br>Nie. W naszym Kościele już od kilkudziesięciu lat taki wymóg nie istnieje. Wystarczyłoby przedstawić ważne zaświadczenie ze swej parafii o chrzcie. <br>W takim razie po co ta deklaracja? <br>Dokument ten podpisują nie tylko Kościoły: katolicki i ewangelicko-augsburski, ale i inne. Oznacza to, że zgadzają się one na taką praktykę. I gdyby ktoś miał jakieś kłopoty z uznaniem chrztu, to od wczoraj może się powoływać na wspólną deklarację. <br>Czy zdarzały się przypadki, że przy przejściu z jednego Kościoła do drugiego wymagano ponownego chrztu? <br>Tak, i to nie tylko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego