Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
rodzin najbogatszych i jest niesprawiedliwe.
Na dowód ekonomiści przytaczają dane, z których wynika, że na studia dzienne w Polsce dostają się przede wszystkim dzieci z rodzin najbogatszych - mogą one zapłacić choćby za kursy przygotowujące do egzaminów wstępnych na studia. - Równość nakazuje, żeby płatne były wszystkie formy nauki na uczelni - piszą autorzy raportu.
- Rzeczywiście ważniejszy jest równy dostęp do studiów niż to, czy są one płatne - potwierdza wiceminister edukacji Tadeusz Szulc. - Poważna debata na ten temat jest jednak trudna. Wielu polityków traktuje bezpłatną edukację jak hasło, od którego nie można odejść.
Autorzy raportu Banku Światowego i Europejskiego Banku Inwestycyjnego proponują wprowadzenie odpłatności
rodzin najbogatszych i jest niesprawiedliwe.&lt;/&gt;<br>Na dowód ekonomiści przytaczają dane, z których wynika, że na studia dzienne w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt; dostają się przede wszystkim dzieci z rodzin najbogatszych - mogą one zapłacić choćby za kursy przygotowujące do egzaminów wstępnych na studia. &lt;q&gt;- Równość nakazuje, żeby płatne były wszystkie formy nauki na uczelni&lt;/&gt; - piszą autorzy raportu.<br>&lt;q&gt;- Rzeczywiście ważniejszy jest równy dostęp do studiów niż to, czy są one płatne&lt;/&gt; - potwierdza wiceminister edukacji &lt;name type="person"&gt;Tadeusz Szulc&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Poważna debata na ten temat jest jednak trudna. Wielu polityków traktuje bezpłatną edukację jak hasło, od którego nie można odejść.&lt;/&gt;<br>Autorzy raportu &lt;name type="org"&gt;Banku Światowego&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;Europejskiego Banku Inwestycyjnego&lt;/&gt; proponują wprowadzenie odpłatności
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego