Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1121
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1966
typu zmiennego, przeważnie jednak pochmurna, ze słabymi opadami drobnego deszczu lub mżawki. W okresie między jednym i drugim frontem występować będą przejaśnienia i rozpogodzenia w zależności od kierunku wiatru i zachmurzenia kształtować się będzie temperatura, której rozpiętość wahać się będzie od 12 do 20°.
W drugiej dekadzie października przyjdzie chyba babie lato, złota polska jesień. Pogoda ustali się na kilka dni, może na tydzień, świat utonie w blaskach łagodnego słońca, temperatura podniesie się do 20° i wyżej, w powietrzu zapanuje cisza, lub co najwyżej wiał będzie lekki zefirek.
Pod koniec miesiąca trzeba się przygotować na ponowne zepsucie się pogody, zrobi się
typu zmiennego, przeważnie jednak pochmurna, ze słabymi opadami drobnego deszczu lub mżawki. W okresie między jednym i drugim frontem występować będą przejaśnienia i rozpogodzenia w zależności od kierunku wiatru i zachmurzenia kształtować się będzie temperatura, której rozpiętość wahać się będzie od 12 do 20°. <br>W drugiej dekadzie października przyjdzie chyba babie lato, złota polska jesień. Pogoda ustali się na kilka dni, może na tydzień, świat utonie w blaskach łagodnego słońca, temperatura podniesie się do 20° i wyżej, w powietrzu zapanuje cisza, lub co najwyżej wiał będzie lekki zefirek. <br>Pod koniec miesiąca trzeba się przygotować na ponowne zepsucie się pogody, zrobi się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego