Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 50
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
spór wokół arcyciekawej tytułowej postaci.
W swojej epoce Margot uchodziła nie tylko za najpiękniejszą, ale i za najinteligentniejszą kobietę Europy; jej przymioty wysławiali Brantome i Ronsard.
Przez następne stulecia przylgnęła do niej raczej sława rozpustnicy i zdrajczyni. Najniesłuszniej! - przysięga jej dzisiejsza monografistka Eliane Vinnot.
"Władza mężczyzn - powiada ta feministycznie nastawiona badaczka - zawsze lubiła zniesławiać takie kobiety, aby lepiej usuwać je w cień".
Co sami mamy o tym sądzić? - nie wiadomo.
W niezwykłym spektaklu Partice'a Chfreau zabrakło głównej bohaterki.


Janusz, A. Majcherek "Do zwrotu"

Na początku polskich reform wydawało się, że zwrot dawnym właścicielom mienia zabranego im przez powojenne władze będzie najprostszą
spór wokół arcyciekawej tytułowej postaci.<br>W swojej epoce Margot uchodziła nie tylko za najpiękniejszą, ale i za najinteligentniejszą kobietę Europy; jej przymioty wysławiali Brantome i Ronsard.<br>Przez następne stulecia przylgnęła do niej raczej sława rozpustnicy i zdrajczyni. &lt;orig&gt;Najniesłuszniej&lt;/&gt;! - przysięga jej dzisiejsza monografistka Eliane Vinnot.<br>&lt;q&gt;"Władza mężczyzn - powiada ta feministycznie nastawiona badaczka - zawsze lubiła zniesławiać takie kobiety, aby lepiej usuwać je w cień"&lt;/&gt;.<br>Co sami mamy o tym sądzić? - nie wiadomo.<br>W niezwykłym spektaklu Partice'a Chfreau zabrakło głównej bohaterki.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;au&gt;Janusz, A. Majcherek&lt;/&gt; &lt;tit&gt;"Do zwrotu"&lt;/&gt;<br><br>Na początku polskich reform wydawało się, że zwrot dawnym właścicielom mienia zabranego im przez powojenne władze będzie najprostszą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego