Typ tekstu: Książka
Autor: Płoński Janusz, Rybiński Maciej
Tytuł: Góralskie tango
Rok: 1978
sprawdzałem, ale jest to dość charakterystycznie pomalowany wóz. Kremowy z grafitowym dachem: model 280 SE. Takie nie jeżdżą stadami. I był na podwarszawskiej rejestracji.
- A skąd ten brat ma na mercedesa? Prowadzi jakiś interes?
- Tak, prowadzili coś wspólnie, Paweł i Jerzy. Jakieś warzywnictwo, inspekty, szklarnie, czyli to, co lud nazywa badylarstwem.
- Nie wie pan, gdzie mieszka Skowroński?
- Wiem, w Natolinie. Byłem tam kiedyś. Wszyscy go tam znają, więc znaleźć będzie łatwo.
- Dziękuję za tę informację.
- Drobiazg. Jeśli będzie pan potrzebował jeszcze mojej
pomocy, to służę telefonem redakcyjnym.
- Chętnie skorzystam - kapitana rozśmieszył ten nieszczery wersal. - Na pewno niebawem się odezwę. Schował wizytówkę
sprawdzałem, ale jest to dość charakterystycznie pomalowany wóz. Kremowy z grafitowym dachem: model 280 SE. Takie nie jeżdżą stadami. I był na podwarszawskiej rejestracji.<br>- A skąd ten brat ma na mercedesa? Prowadzi jakiś interes?<br>- Tak, prowadzili coś wspólnie, Paweł i Jerzy. Jakieś warzywnictwo, inspekty, szklarnie, czyli to, co lud nazywa badylarstwem.<br>- Nie wie pan, gdzie mieszka Skowroński?<br>- Wiem, w Natolinie. Byłem tam kiedyś. Wszyscy go tam znają, więc znaleźć będzie łatwo.<br>- Dziękuję za tę informację.<br>- Drobiazg. Jeśli będzie pan potrzebował jeszcze mojej &lt;page nr= 159&gt;<br>pomocy, to służę telefonem redakcyjnym.<br>- Chętnie skorzystam - kapitana rozśmieszył ten nieszczery wersal. - Na pewno niebawem się odezwę. Schował wizytówkę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego