Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.19 (15)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Faktu
Zaalarmowali nas Czytelnicy, policja potwierdza, że to teraz olbrzymia plaga. Wracamy z wyjazdu, obładowani bagażami z wielkim trudem wsiadamy do autobusu. W takiej sytuacji chętnie korzystamy z pomocy. Ale uwaga! "Uprzejmy nieznajomy" może się okazać bezczelnym złodziejem.
A wygląda to tak: po podróży pociągiem wracamy do domu i obładowani bagażem mocujemy się na przystanku pod Dworcem Centralnym. Wtedy podchodzi nieznajomy pan z kolegą i proponuje pomoc. Kiedy gramolimy się do autobusu, ktoś trzeci korzysta z naszej nieuwagi. Przeszukuje naszą torbę, kieszenie i inne toboły. Oszczędźmy sobie przykrego zaskoczenia!

aspirant Zbigniew Petryka z Komendy Kolejowej Policji
"Ukryjmy pieniądze"
- Człowiek z bagażem
Faktu&lt;/&gt;<br>Zaalarmowali nas Czytelnicy, policja potwierdza, że to teraz olbrzymia plaga. Wracamy z wyjazdu, obładowani bagażami z wielkim trudem wsiadamy do autobusu. W takiej sytuacji chętnie korzystamy z pomocy. Ale uwaga! "Uprzejmy nieznajomy" może się okazać bezczelnym złodziejem.<br>A wygląda to tak: po podróży pociągiem wracamy do domu i obładowani bagażem mocujemy się na przystanku pod Dworcem Centralnym. Wtedy podchodzi nieznajomy pan z kolegą i proponuje pomoc. Kiedy gramolimy się do autobusu, ktoś trzeci korzysta z naszej nieuwagi. Przeszukuje naszą torbę, kieszenie i inne toboły. Oszczędźmy sobie przykrego zaskoczenia!<br>&lt;gap&gt;<br>aspirant Zbigniew Petryka z Komendy Kolejowej Policji <br>&lt;tit1&gt;"Ukryjmy pieniądze"&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;- Człowiek z bagażem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego