Typ tekstu: Książka
Autor: Kołodziejczak Tomasz
Tytuł: Krew i kamień
Rok: 2003
mi nie możesz zrobić. A i ja nie pragnę twojej śmierci.
Liść nie odpowiedział mu, zakręcił tylko karoggą. Czuł jej ciepło, pulsowanie, jakby trzymał w dłoniach nie martwe drzewo, a coś żywego, prężnego... Czuł też siłę i moc wypełniające jego ciało.
- Sądzisz, że nie myślałem o naszym losie? - mówił dalej ban. Teraz krążyli wokół siebie na środku placu. Bald Afra i jego opiekunki wciąż trwali w bezruchu. Magwer zrozumiał wszystko. Moc bana wystarczyła, by zabić zwykłych ludzi. Nie potrafiłaby jednak złamać Liścia.
- Wiem, na co liczysz, nie przyszedłeś tu sam. Wiele nocy spędziłem rozważając to, co i ty. Wiem, że możesz
mi nie możesz zrobić. A i ja nie pragnę twojej śmierci.<br>Liść nie odpowiedział mu, zakręcił tylko &lt;orig&gt;karoggą&lt;/&gt;. Czuł jej ciepło, pulsowanie, jakby trzymał w dłoniach nie martwe drzewo, a coś żywego, prężnego... Czuł też siłę i moc wypełniające jego ciało.<br>- Sądzisz, że nie myślałem o naszym losie? - mówił dalej &lt;orig&gt;ban&lt;/&gt;. Teraz krążyli wokół siebie na środku placu. Bald Afra i jego opiekunki wciąż trwali w bezruchu. Magwer zrozumiał wszystko. Moc &lt;orig&gt;bana&lt;/&gt; wystarczyła, by zabić zwykłych ludzi. Nie potrafiłaby jednak złamać Liścia.<br>- Wiem, na co liczysz, nie przyszedłeś tu sam. Wiele nocy spędziłem rozważając to, co i ty. Wiem, że możesz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!