Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2908
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
czynienia na co dzień. Gdyby było referendum w sprawie przywrócenia kary śmierci, choć uważam urządzanie głosowania w takiej sprawie za nonsens, powiedziałbym: tak.
Dla niego kara główna to forma stanu wyższej konieczności. Jak na wojnie, gdzie zabijanie jest usprawiedliwione wyższymi racjami. Tu wyższą racją może być chęć ratowania społeczeństwa przed bandytyzmem. Były naczelnik zakładu karnego, z 30-letnim doświadczeniem penitencjarnym, zapytany o sens kary śmierci, zastanawia się dłużej.
- Jako "więzienni" myślę, że być powinna, pod warunkiem że się jej nie orzeka. Jako człowiek pytam sam siebie: dlaczego mamy nawiązywać do krajów azjatyckich?
Wśród więźniów kara śmierci jest tematem tabu.
Ludziom się
czynienia na co dzień. Gdyby było referendum w sprawie przywrócenia kary śmierci, choć uważam urządzanie głosowania w takiej sprawie za nonsens, powiedziałbym: tak.&lt;/&gt;<br>Dla niego kara główna to forma stanu wyższej konieczności. Jak na wojnie, gdzie zabijanie jest usprawiedliwione wyższymi racjami. Tu wyższą racją może być chęć ratowania społeczeństwa przed bandytyzmem. Były naczelnik zakładu karnego, z 30-letnim doświadczeniem penitencjarnym, zapytany o sens kary śmierci, zastanawia się dłużej.<br>- &lt;q&gt;Jako "więzienni" myślę, że być powinna, pod warunkiem że się jej nie orzeka. Jako człowiek pytam sam siebie: dlaczego mamy nawiązywać do krajów azjatyckich?&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;Wśród więźniów kara śmierci jest tematem tabu.&lt;/&gt;<br>Ludziom się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego