Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
domów z XVIII i 1 poł.
XIXw. kalenicowych. Dwa neogotyckie kościoły: z 1860 i przełomu XIX/XXw.
Trasa skręca na pn. szosą lokalną do Kaławy.

51km

STARY DWÓR

W 1768 odbył się tu zjazd wielkopolskich przywódców konfederacji barskiej. Dwór z poł. XVIIIw. W kościele z lat trzydziestych stare wyposażenie wnętrza: barokowe ołtarze i ambona z XVIIIw. Na dziedzińcu 3 piaskowcowe nagrobki z XIXw.
2km na zach. rez. leśny "Czarna Droga" (21,1ha) chroniący fragment wielogatunkowego lasu o charakterze naturalnym, m.in. rosną w nim jesiony, olchy, graby, dęby, brzozy, sosny.
2km na wsch. wieś Łagowiec, z drewnianym kościołem z 1550, z
domów z XVIII i 1 poł.<br>XIXw. kalenicowych. Dwa neogotyckie kościoły: z 1860 i przełomu XIX/XXw.<br>Trasa skręca na pn. szosą lokalną do Kaławy.<br><br>51km<br><br>&lt;tit&gt;STARY DWÓR&lt;/&gt;<br><br>W 1768 odbył się tu zjazd wielkopolskich przywódców konfederacji barskiej. Dwór z poł. XVIIIw. W kościele z lat trzydziestych stare wyposażenie wnętrza: barokowe ołtarze i ambona z XVIIIw. Na dziedzińcu 3 piaskowcowe nagrobki z XIXw.<br> 2km na zach. rez. leśny "Czarna Droga" (21,1ha) chroniący fragment wielogatunkowego lasu o charakterze naturalnym, m.in. rosną w nim jesiony, olchy, graby, dęby, brzozy, sosny.<br> 2km na wsch. wieś Łagowiec, z drewnianym kościołem z 1550, z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego