Typ tekstu: Książka
Autor: Bahdaj Adam
Tytuł: Wakacje z duchami
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1962
Mało eleganckie - szepnął nie przekonany rzeczowymi argumentami kolegi.
Paragon nie miał ochoty kłócić się, więc rzekł pojednawczo:
- Prezent może nie lordowski, ale za to śmietana będzie gęsta jak masło. Wyobrażacie sobie pierogi z taką śmietaną? Mandżaro wygrzebał się z siana.
- Śmietana śmietaną, ale nie powiedzieliście, co z tym facetem w berecie.
- Bomba - powiedział Perełka.
-Jeszcze jedna zagadka -dodał Paragon i naraz, jakby dopiero teraz ocknęli się ze snu i spostrzegli wczorajsze zdarzenia w blasku pogodnego dnia, zaczęli opowiadać na wyrywki o nocnej wyprawie na zamek i przygodzie Perełki z tajemniczym mężczyzną w berecie i ciemnej wiatrówce.
Mandżaro słuchał tego opowiadania z
Mało eleganckie - szepnął nie przekonany rzeczowymi argumentami kolegi.<br>Paragon nie miał ochoty kłócić się, więc rzekł pojednawczo:<br> - Prezent może nie lordowski, ale za to śmietana będzie gęsta jak masło. Wyobrażacie sobie pierogi z taką śmietaną? Mandżaro wygrzebał się z siana.<br> - Śmietana śmietaną, ale nie powiedzieliście, co z tym facetem w berecie.<br> - Bomba - powiedział Perełka.<br> -Jeszcze jedna zagadka -dodał Paragon i naraz, jakby dopiero teraz ocknęli się ze snu i spostrzegli wczorajsze zdarzenia w blasku pogodnego dnia, zaczęli opowiadać na wyrywki o nocnej wyprawie na zamek i przygodzie Perełki z tajemniczym mężczyzną w berecie i ciemnej wiatrówce.<br>Mandżaro słuchał tego opowiadania z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego