Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Super Express
Nr: 20/2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
Więc przylecieli zabrać mnie do szpitala...

Jak to na wojence ładnie...

W Kuwejcie temperatura w słońcu dochodziła do 72 stopni. - Gdy wiało od morza, było jak w parowej łaźni - opisuje Limanowski. Polacy byli też na upalnej i wilgotnej wyspie Haiti. Za misję bardzo ich chwalono. Kpt. McGregor z amerykańskich "zielonych beretów" stwierdził, że polskie jednostki szybkiego reagowania GROM w niczym nie ustępują amerykańskim.

Limanowski: - Jedną z najważniejszych rzeczy, którą trzeba zrobić podczas misji, to zmienić mentalność żołnierzy. Ludzi szkolonych do walki trzeba nauczyć ochrony innych, niesienia pomocy, sztuki negocjacji.

Co decyduje o tym, że żołnierze zgłaszają się na misje? - Ciekawość, jak
Więc przylecieli zabrać mnie do szpitala...<br><br>&lt;tit&gt;Jak to na wojence ładnie...&lt;/&gt;<br><br>W Kuwejcie temperatura w słońcu dochodziła do 72 stopni. - Gdy wiało od morza, było jak w parowej łaźni - opisuje Limanowski. Polacy byli też na upalnej i wilgotnej wyspie Haiti. Za misję bardzo ich chwalono. Kpt. McGregor z amerykańskich "zielonych beretów" stwierdził, że polskie jednostki szybkiego reagowania GROM w niczym nie ustępują amerykańskim.<br><br>Limanowski: - Jedną z najważniejszych rzeczy, którą trzeba zrobić podczas misji, to zmienić mentalność żołnierzy. Ludzi szkolonych do walki trzeba nauczyć ochrony innych, niesienia pomocy, sztuki negocjacji.<br><br>Co decyduje o tym, że żołnierze zgłaszają się na misje? - Ciekawość, jak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego