Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.16 (13)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nocy w centrum Lublina. Do jednego z mieszkań przy ul. Podzamcze zapukał młody mężczyzna (26 l.). Kiedy drzwi otworzyła przygotowująca się do snu gospodyni, zażądał papierosów. Kobieta odprawiła go z kwitkiem. Natręt jednak wrócił z pistoletem. Gospodarze obezwładnili napastnika i przekazali go policji.
JAG

Miłośnicy "Pana Tadeusza"
Czytać lekturę szkolną bez przymusu? Poświęcać na to długą przerwę? I to jeszcze w towarzystwie nauczycieli? To niemożliwe... A jednak!
Uczniowie i nauczyciele z liceum technicznego w Gdyni czytają "Pana Tadeusza". Dwa razy w tygodniu, na długiej, 20-minutowej pauzie spotykają się w pięknie przystrojonej sali i recytują nieśmiertelne strofy.
ŁW

Co Bartek jada na
nocy w centrum Lublina. Do jednego z mieszkań przy ul. Podzamcze zapukał młody mężczyzna (26 l.). Kiedy drzwi otworzyła przygotowująca się do snu gospodyni, zażądał papierosów. Kobieta odprawiła go z kwitkiem. Natręt jednak wrócił z pistoletem. Gospodarze obezwładnili napastnika i przekazali go policji.<br>&lt;au&gt;JAG&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Miłośnicy "Pana Tadeusza"&lt;/&gt;<br>Czytać lekturę szkolną bez przymusu? Poświęcać na to długą przerwę? I to jeszcze w towarzystwie nauczycieli? To niemożliwe... A jednak!<br>Uczniowie i nauczyciele z liceum technicznego w Gdyni czytają "Pana Tadeusza". Dwa razy w tygodniu, na długiej, 20-minutowej pauzie spotykają się w pięknie przystrojonej sali i recytują nieśmiertelne strofy.<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;ŁW&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Co Bartek jada na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego