Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
połowy z nich nie wyraziła zdania, ale poparła kandydatury pięciu: Ghany, Mali, Senegalu, Mauritiusu i Urugwaju. Trzy pierwsze to państwa, w których tradycyjnie dokonuje się okaleczania narządów płciowych kobiet. W Mali ta nieludzka praktyka dotyczy ponad 90 procent dziewcząt. To jeden z powodów, dla których przeciwko uznaniu tego kraju za bezpieczny, sprzeciwiła się Finlandia.
Wszystkie kraje poproszone o wypełnienie ankiety, której zawartość ujawnił wczoraj Statewatch, mogły dołączyć swoje wyjaśnienia do decyzji na "nie" lub na "tak". Polska poinformowała tylko, że z państw - które uważa za bezpieczne - nie ma żadnych wniosków o azyl.
Uwzględnieniu państw afrykańskich na liście bezpiecznych krajów pochodzenia sprzeciwia
połowy z nich nie wyraziła zdania, ale poparła kandydatury pięciu: &lt;name type="place"&gt;Ghany&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Mali&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Senegalu&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Mauritiusu&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Urugwaju&lt;/&gt;. Trzy pierwsze to państwa, w których tradycyjnie dokonuje się okaleczania narządów płciowych kobiet. W &lt;name type="place"&gt;Mali&lt;/&gt; ta nieludzka praktyka dotyczy ponad 90 procent dziewcząt. To jeden z powodów, dla których przeciwko uznaniu tego kraju za bezpieczny, sprzeciwiła się &lt;name type="place"&gt;Finlandia&lt;/&gt;.<br>Wszystkie kraje poproszone o wypełnienie ankiety, której zawartość ujawnił wczoraj &lt;name type="org"&gt;Statewatch&lt;/&gt;, mogły dołączyć swoje wyjaśnienia do decyzji na "nie" lub na "tak". &lt;name type="place"&gt;Polska&lt;/&gt; poinformowała tylko, że z państw - które uważa za bezpieczne - nie ma żadnych wniosków o azyl.<br>Uwzględnieniu państw afrykańskich na liście bezpiecznych krajów pochodzenia sprzeciwia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego