Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
iż "Bóg przeznaczył ziemię ze wszystkim, co ona zawiera, na użytek wszystkich ludzi i narodów" Wynika z tego potrzeba nowej moralnie solidarności.
Papież domaga się "kształtowania postawy odpowiedzialności ekologicznej: odpowiedzialności wobec siebie samych, odpowiedzialności wobec innych i odpowiedzialności wobec środowiska". Domaga się nowego stylu życia oraz prawa do życia w bezpiecznych warunkach środowiskowych.
Symbolem tych dążeń ma być święty Franciszek z Asyżu, który w roku 1979 został ogłoszony przez Papieża patronem ekologistów. Rozwój myśli franciszkańskiej został przedstawiony w wyczerpującej pracy Z. Świerczka (1990).
W dniu 19 stycznia 1990 r. odbył się w Moskwie międzynarodowy dzień ochrony środowiska, na którym Michaił Gorbaczow
iż "Bóg przeznaczył ziemię ze wszystkim, co ona zawiera, na użytek wszystkich ludzi i narodów" Wynika z tego potrzeba nowej moralnie solidarności.<br>Papież domaga się "kształtowania postawy odpowiedzialności ekologicznej: odpowiedzialności wobec siebie samych, odpowiedzialności wobec innych i odpowiedzialności wobec środowiska". Domaga się nowego stylu życia oraz prawa do życia w bezpiecznych warunkach środowiskowych.<br>Symbolem tych dążeń ma być święty Franciszek z Asyżu, który w roku 1979 został ogłoszony przez Papieża patronem ekologistów. Rozwój myśli franciszkańskiej został przedstawiony w wyczerpującej pracy Z. Świerczka (1990).<br>W dniu 19 stycznia 1990 r. odbył się w Moskwie międzynarodowy dzień ochrony środowiska, na którym Michaił Gorbaczow
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego