Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
mieli żadnej możliwości legalizowania związków. Niektóre pary osób tej samej płci demonstracyjnie rejestrowały swe związki w ambasadzie francuskiej w Rzymie.
- To niezapomniana data, dzień uznania praw obywatelskich 130 tysięcy homoseksualistów i lesbijek w Toskanii - oświadczył Alessio De Gregori, szef lokalnej organizacji homoseksualistów Arcigay.
W statucie regionalnym znajdują się również inne bezprecedensowe uregulowania: na przykład zakaz dyskryminacji homoseksualistów czy potwierdzenie prawa do zmiany płci i uzyskania w tym celu pomocy publicznej służby zdrowia.
z RzymuPostanowienie Rady Najwyższej

Wycofać żołnierzy z Iraku

Rada Najwyższa Ukrainy wezwała w piątek prezydenta Leonida Kuczmę do wycofania wojsk ukraińskich z Iraku.
Za odwołaniem żołnierzy z Iraku
mieli żadnej możliwości legalizowania związków. Niektóre pary osób tej samej płci demonstracyjnie rejestrowały swe związki w ambasadzie francuskiej w &lt;name type="place"&gt;Rzymie&lt;/&gt;.<br>- To niezapomniana data, dzień uznania praw obywatelskich 130 tysięcy homoseksualistów i lesbijek w &lt;name type="place"&gt;Toskanii&lt;/&gt; - oświadczył &lt;name type="person"&gt;Alessio De Gregori&lt;/&gt;, szef lokalnej organizacji homoseksualistów &lt;name type="org"&gt;Arcigay&lt;/&gt;.<br>W statucie regionalnym znajdują się również inne bezprecedensowe uregulowania: na przykład zakaz dyskryminacji homoseksualistów czy potwierdzenie prawa do zmiany płci i uzyskania w tym celu pomocy publicznej służby zdrowia.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt; z Rzymu&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Postanowienie &lt;name type="org"&gt;Rady Najwyższej&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wycofać żołnierzy z &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;name type="org"&gt;Rada Najwyższa Ukrainy&lt;/&gt; wezwała w piątek prezydenta &lt;name type="person"&gt;Leonida Kuczmę&lt;/&gt; do wycofania wojsk ukraińskich z &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;.<br>Za odwołaniem żołnierzy z &lt;name type="place"&gt;Iraku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego