Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
środki, które pomogą w złagodzeniu skutków zadanego przez nich bólu. Powinny one leczyć rany, a nie na nowo je otwierać - powiedział w niedzielę wieczorem w posłaniu do narodu prezydent Ricardo Lagos.
Przyznanie odszkodowań było możliwe dzięki mrówczej pracy specjalnej komisji ds. więźniów politycznych i tortur. 10 listopada wręczyła ona rządowi bezprecedensowy raport. Według słów prezydenta dokument ten odsłonił "mroczny fragment życia kraju" po wojskowym puczu z 1973 roku. - Raport zmusił nas do stawienia czoła prawdzie, której nikt nie może zaprzeczyć. Więzienie ludzi z przyczyn politycznych i torturowanie ich było w Chile zinstytucjonalizowaną praktyką państwa - powiedział szef państwa, cytowany przez AFP.
Ricardo
środki, które pomogą w złagodzeniu skutków zadanego przez nich bólu. Powinny one leczyć rany, a nie na nowo je otwierać - powiedział w niedzielę wieczorem w posłaniu do narodu prezydent &lt;name type="person"&gt;Ricardo Lagos&lt;/&gt;.<br>Przyznanie odszkodowań było możliwe dzięki mrówczej pracy specjalnej komisji ds. więźniów politycznych i tortur. 10 listopada wręczyła ona rządowi bezprecedensowy raport. Według słów prezydenta dokument ten odsłonił "mroczny fragment życia kraju" po wojskowym puczu z 1973 roku. - Raport zmusił nas do stawienia czoła prawdzie, której nikt nie może zaprzeczyć. Więzienie ludzi z przyczyn politycznych i torturowanie ich było w &lt;name type="place"&gt;Chile&lt;/&gt; zinstytucjonalizowaną praktyką państwa - powiedział szef państwa, cytowany przez &lt;name type="org"&gt;AFP&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="person"&gt;Ricardo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego