Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Wyborcza
Nr: 6.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
członków Rady w jej posiedzeniach mogą także uczestniczyć: wiceminister finansów Jarosław Bauc (z ramienia resortu finansów) oraz wiceprezesi NBP - Ryszard Kokoszczyński i Jerzy Stopyra. Podczas obrad może też być kilku pracowników banku centralnego, którzy np. protokołują.

Ekonomiści i dealerzy, podobnie jak NBP (patrz ramka), uważają, że wniosek do prokuratury jest bezprecedensowym wydarzeniem w historii banku centralnego. Waldemar Kuczyński, doradca ekonomiczny premiera, uważa, że takie zdarzenie nie może być argumentem wykorzystywanym przeciw Radzie i NBP: - To pierwszy taki przypadek po dziesięciu latach transformacji. NBP jest instytucją zdrową. Wpadka może się zdarzyć każdemu, bo czarne owce niestety bywają.

Niczego nie widziałem

Zdaniem Andrzeja
członków &lt;name type="org"&gt;Rady&lt;/name&gt; w jej posiedzeniach mogą także uczestniczyć: wiceminister finansów &lt;name type="person"&gt;Jarosław Bauc&lt;/name&gt; (z ramienia resortu finansów) oraz wiceprezesi &lt;name type="org"&gt;NBP&lt;/name&gt; - &lt;name type="person"&gt;Ryszard Kokoszczyński&lt;/name&gt; i &lt;name type="person"&gt;Jerzy Stopyra&lt;/name&gt;. Podczas obrad może też być kilku pracowników banku centralnego, którzy np. protokołują. <br><br>Ekonomiści i dealerzy, podobnie jak &lt;name type="org"&gt;NBP&lt;/name&gt; (patrz ramka), uważają, że wniosek do prokuratury jest bezprecedensowym wydarzeniem w historii banku centralnego. &lt;name type="person"&gt;Waldemar Kuczyński&lt;/name&gt;, doradca ekonomiczny premiera, uważa, że takie zdarzenie nie może być argumentem wykorzystywanym przeciw &lt;name type="org"&gt;Radzie&lt;/name&gt; i &lt;name type="org"&gt;NBP&lt;/name&gt;: - To pierwszy taki przypadek po dziesięciu latach transformacji. &lt;name type="org"&gt;NBP&lt;/name&gt; jest instytucją zdrową. Wpadka może się zdarzyć każdemu, bo czarne owce niestety bywają. <br><br>&lt;tit&gt;Niczego nie widziałem&lt;/tit&gt; <br><br>Zdaniem &lt;name type="person"&gt;Andrzeja
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego