Typ tekstu: Książka
Autor: Konwicki Tadeusz
Tytuł: Dziura w niebie
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1959
grobu nas wpędzisz! Wygonimy ciebie, przeklętego, pójdziesz badziać się na ulicę, zobaczysz, niewdzięczny. Polek dźwignął się, usiadł na pościeli, próbując zebrać myśli.
- Boże ty, mój Boże, jakiej chwili ja doczekałam, ty pijanico przeklęty. Ubieramy go, do szkoły posyłamy, a on już od maleńkości do butelki zagląda i podkieżyć sobie lubi - biadała pani Linsrumowa. Chłopiec odepchnął Dziadzię i zataczając się od jednej ściany do drugiej ruszył ku drzwiom.
- O Boże wszechmogący, niech go zatrzyma, tego wariata, niech go nie puska! - wołała pani Linsrumowa do męża.
- On piany zupełnie, rozpustnik. Wstydu przed ludźmi narobi!
Lecz Polek był już na podwórku. Spłoszył Zazulę, która
grobu nas wpędzisz! Wygonimy ciebie, przeklętego, pójdziesz badziać się na ulicę, zobaczysz, niewdzięczny. Polek dźwignął się, usiadł na pościeli, próbując zebrać myśli.<br>- Boże ty, mój Boże, jakiej chwili ja doczekałam, ty pijanico przeklęty. Ubieramy go, do szkoły posyłamy, a on już od maleńkości do butelki zagląda i podkieżyć sobie lubi - biadała pani Linsrumowa. Chłopiec odepchnął Dziadzię i zataczając się od jednej ściany do drugiej ruszył ku drzwiom.<br>- O Boże wszechmogący, niech go zatrzyma, tego wariata, niech go nie puska! - wołała pani Linsrumowa do męża. <br>- On piany zupełnie, rozpustnik. Wstydu przed ludźmi narobi!<br>Lecz Polek był już na podwórku. Spłoszył Zazulę, która
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego