Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 1
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
numer startowy także Andrzej Gąsienica-Roj, który zajął wtedy 15 miejsce. O trudności trasy olimpijskiej niech świadczy fakt, że na 86 zjazdowców ukończyło ją tylko 47.
numer startowy także Andrzej Gąsienica-Roj, który zajął wtedy 15 miejsce. O trudności trasy olimpijskiej niech świadczy fakt, że na 86 zjazdowców ukończyło ją tylko 47. <br>Andrzej Roj wspominał na łamach "Przeglądu Sportowego": "Kto nie widział olimpijskiej trasy z Monte Tofana, ten nie ma pojęcia czym był w owych czasach bieg zjazdowy. Trzeba było odwagi, żeby w ogóle ruszyć ze startu. Znajdował się on na skraju półki skalnej tak, że deski zawodnika przygotowującego się wyruszenia na trasę, dziobami wystawały w powietrze. Narciarzowi wydawało się, że ma przed sobą PRZEPAŚĆ - TAK OSTRE BYŁO NACHYLENIE STOKU. Daleko w dole widział zamykające dolinę dwie