Typ tekstu: Książka
Autor: Miłosz Czesław
Tytuł: Abecadło Miłosza
Rok: 1997
jak i on ze Lwowa i była lekarzem pediatrą. Po 1939 jako pracownica sowieckiej służby zdrowia dużo podróżowała po Związku. Po wejściu Niemców do Lwowa przeniosła się do Warszawy i, jako że należała do kół artystycznych i arystokratycznych przed wojną, przetrwała, dostatecznie chroniona. Zresztą miała tak zwany dobry wygląd: duża blondynka, niebieskie oczy. Zaraz po wojnie weszła w skład Ministerstwa Zdrowia. Jeździła za granicę, również do brata w Nowym Jorku, u którego ją poznałem. Następnie zamieszkała w Genewie jako urzędniczka Organizacji Zdrowia Narodów Zjednoczonych.
Ciągłe moje z nią rozmowy - w Nowym Jorku, Warszawie i w Berkeley, gdzie przyjeżdżała prawie co roku
jak i on ze Lwowa i była lekarzem pediatrą. Po 1939 jako pracownica sowieckiej służby zdrowia dużo podróżowała po Związku. Po wejściu Niemców do Lwowa przeniosła się do Warszawy i, jako że należała do kół artystycznych i arystokratycznych przed wojną, przetrwała, dostatecznie chroniona. Zresztą miała tak zwany dobry wygląd: duża blondynka, niebieskie oczy. Zaraz po wojnie weszła w skład Ministerstwa Zdrowia. Jeździła za granicę, również do brata w Nowym Jorku, u którego ją poznałem. Następnie zamieszkała w Genewie jako urzędniczka Organizacji Zdrowia Narodów Zjednoczonych. <br> Ciągłe moje z nią rozmowy - w Nowym Jorku, Warszawie i w Berkeley, gdzie przyjeżdżała prawie co roku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!