Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
tylko o braku stateczności. Jest też dowodem na utratę kontaktu z własną duszą, z własnym "ja". A jeśli tak, to wielce prawdopodobne, iż stanowi dzieło demonów. Coś, co rusza się szybko, będzie niepokojące, będzie przywodzić na myśl ożywione zło, szarańczę: "a łoskot ich skrzydeł jak łoskot wielokonnych wozów, pędzących do boju" (Ap 9,9).
Inny stosunek do szybkości ma człowiek-zdobywca. Ktoś, komu nie starcza to, co jest, i swój cel umieszcza poza chwilą teraźniejszą, ceni sobie szybkość. Przyjrzyjmy się takim trzem - różnym i z różnych epok pochodzącym - wizerunkom zdobywców przyszłości.
"Słowo Boże biegnie szybko i dopełnia swego biegu" (Ps 147
tylko o braku stateczności. Jest też dowodem na utratę kontaktu z własną duszą, z własnym "ja". A jeśli tak, to wielce prawdopodobne, iż stanowi dzieło demonów. Coś, co rusza się szybko, będzie niepokojące, będzie przywodzić na myśl ożywione zło, szarańczę: "a łoskot ich skrzydeł jak łoskot wielokonnych wozów, pędzących do boju" (Ap 9,9).<br>Inny stosunek do szybkości ma człowiek-zdobywca. Ktoś, komu nie starcza to, co jest, i swój cel umieszcza poza chwilą teraźniejszą, ceni sobie szybkość. Przyjrzyjmy się takim trzem - różnym i z różnych epok pochodzącym - wizerunkom zdobywców przyszłości.<br>"Słowo Boże biegnie szybko i dopełnia swego biegu" (Ps 147
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego