Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
JAN B. DE WEYDENTHAL Z BRATYSŁAWY

Coraz mniej Słowaków popiera demokratyczne reformy

Znokautowany, jak się wydawało, Vladimir Mecziar - pozbawiony urzędu premiera i czci - otrząsnął się i wrócił do walki. Jego partia chce zdyskontować niedawne zatrzymanie swego lidera przez policję do rozkręcenia kampanii na rzecz przyspieszonych wyborów. Mecziarowi, jak na byłego boksera przystało, niegroźny jest żaden cios.
Ten polityk o silnych tendencjach populistycznych zawsze był idealizowany. Uważano go za postać niemal mityczną, ojca ojczyzny ze względu na rolę, jaką odegrał w rozpadzie Czechosłowacji. Teraz, kreując się na męczennika prześladowanego przez rząd i policję, Mecziar znów znalazł się na politycznym świeczniku.
W ubiegły
JAN B. DE WEYDENTHAL Z BRATYSŁAWY&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Coraz mniej Słowaków popiera demokratyczne reformy&lt;/&gt;<br><br>Znokautowany, jak się wydawało, Vladimir Mecziar - pozbawiony urzędu premiera i czci - otrząsnął się i wrócił do walki. Jego partia chce zdyskontować niedawne zatrzymanie swego lidera przez policję do rozkręcenia kampanii na rzecz przyspieszonych wyborów. Mecziarowi, jak na byłego boksera przystało, niegroźny jest żaden cios. <br>Ten polityk o silnych tendencjach populistycznych zawsze był idealizowany. Uważano go za postać niemal mityczną, ojca ojczyzny ze względu na rolę, jaką odegrał w rozpadzie Czechosłowacji. Teraz, kreując się na męczennika prześladowanego przez rząd i policję, Mecziar znów znalazł się na politycznym świeczniku.<br>W ubiegły
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego