Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Almanach Humanistyczny "Bez wiedzy i zgody..."
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1986
w przypadku tej rewolucji wartości, która aprobowana jest w tekście o Nietzschem.
WB: Więc chciałbym dodać, że wyjaśnienie, kim są ci esteci, te sylwetki Uebermenschów, znajduje się m.in. w "Opowieściach biograficznych". Bo przecież te trzy utwory są historią najbardziej aktywnego pokolenia polskiej inteligencji, tzn. historią ludzi, którzy "pro publico bono" potrafili stawić czoła owemu diabelstwu. A jak wiadomo było to diabelstwo potężne. Może to, co mówię, nie jest aż tak polemiczne. Po prostu dopowiadam swoją tezę.
RZ: Chciałoby się tu, panie Włodku, sparafrazować Irzykowskiego: Andrzejewski jest naszym Berentem? Panie Boże, dlaczego dałeś nam takiego Berenta!?
WB: Otóż to, dlaczego dałeś
w przypadku tej rewolucji wartości, która aprobowana jest w tekście o Nietzschem.&lt;/&gt;<br>&lt;hi&gt;WB&lt;/hi&gt;: &lt;who9&gt;Więc chciałbym dodać, że wyjaśnienie, kim są ci esteci, te sylwetki Uebermenschów, znajduje się m.in. w "Opowieściach biograficznych". Bo przecież te trzy utwory są historią najbardziej aktywnego pokolenia polskiej inteligencji, tzn. historią ludzi, którzy "pro publico bono" potrafili stawić czoła owemu diabelstwu. A jak wiadomo było to diabelstwo potężne. Może to, co mówię, nie jest aż tak polemiczne. Po prostu dopowiadam swoją tezę.&lt;/&gt;<br>&lt;hi&gt;RZ&lt;/hi&gt;: &lt;who1&gt;Chciałoby się tu, panie Włodku, sparafrazować Irzykowskiego: Andrzejewski jest naszym Berentem? Panie Boże, dlaczego dałeś nam takiego Berenta!?&lt;/&gt;<br>&lt;hi&gt;WB&lt;/hi&gt;: &lt;who9&gt;Otóż to, dlaczego dałeś
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego