Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2922
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
Górecka, redaktor naczelny "Wróżki", twierdzi, że polskie, dość liczne czarownice "prawdziwą moc przejawiają, kiedy im coś jest nie na rękę". Czy uczestniczą w sabatach? Ten obyczaj raczej zanika. Polskie czarownice trzeciego tysiąclecia zdają się nie lubić licznych zgromadzeń. Mieszkają zwykle samotnie i to raczej ludzie przychodzą do nich, niż one bratają się z ludźmi.
Uwaga, bardzo ważne: podróży na Łysą Górę i innych praktyk czarodziejskich z reguły nie uprawiają niewiasty urodzone w środy, soboty i niedziele oraz noszące imiona Marianna i Michalina. Najczęściej widuje się na miotle Janiny i Łucje.

Okrakiem na miotle
Pora na pytanie kluczowe: dlaczego właśnie na miotle?
Ten
Górecka, redaktor naczelny &lt;name type="tit"&gt;"Wróżki"&lt;/&gt;, twierdzi, że polskie, dość liczne czarownice "prawdziwą moc przejawiają, kiedy im coś jest nie na rękę". Czy uczestniczą w sabatach? Ten obyczaj raczej zanika. Polskie czarownice trzeciego tysiąclecia zdają się nie lubić licznych zgromadzeń. Mieszkają zwykle samotnie i to raczej ludzie przychodzą do nich, niż one bratają się z ludźmi.<br>Uwaga, bardzo ważne: podróży na Łysą Górę i innych praktyk czarodziejskich z reguły nie uprawiają niewiasty urodzone w środy, soboty i niedziele oraz noszące imiona Marianna i Michalina. Najczęściej widuje się na miotle Janiny i Łucje.<br><br>&lt;tit1&gt;Okrakiem na miotle&lt;/&gt;<br>Pora na pytanie kluczowe: dlaczego właśnie na miotle?<br>Ten
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego