Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 07.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zwyczajnie chęci. Która gazeta nie chce dziś mieć informacyjnego hitu? Nawet najpoważniejsze dzienniki zachodnie prowadzą stały monitoring kilkudziesięciu witryn internetowych.

Ten sam dziennik "New York Times" - legendę i prestiż tej gazety można porównać z międzynarodową pozycją BBC - przeprosił ostatnio czytelników za to, że wiele doniesień, które opublikował na temat irackich broni masowego zniszczenia, było nieprawdziwych. Zawiodła kardynalna zasada redaktorska double check, nakazująca weryfikować szczególnie ważne informacje najlepiej w kilku niezależnych od siebie źródłach. U nas media w podobny sposób sparzyły się na rzekomym odkryciu świeżo dostarczonych francuskich pocisków w arsenale armii Saddama.

Czy to wszystko działo się umyślnie? Czy redaktorzy i
zwyczajnie chęci. Która gazeta nie chce dziś mieć informacyjnego hitu? Nawet najpoważniejsze dzienniki zachodnie prowadzą stały monitoring kilkudziesięciu witryn internetowych.<br><br>Ten sam dziennik "New York Times" - legendę i prestiż tej gazety można porównać z międzynarodową pozycją BBC - przeprosił ostatnio czytelników za to, że wiele doniesień, które opublikował na temat irackich broni masowego zniszczenia, było nieprawdziwych. Zawiodła kardynalna zasada redaktorska double check, nakazująca weryfikować szczególnie ważne informacje najlepiej w kilku niezależnych od siebie źródłach. U nas media w podobny sposób sparzyły się na rzekomym odkryciu świeżo dostarczonych francuskich pocisków w arsenale armii Saddama.<br><br>Czy to wszystko działo się umyślnie? Czy redaktorzy i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego