Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
masowego rażenia w Iraku
Będą szukać, aż znajdą

Dziesięć osób - trzech amerykańskich żołnierzy, trzech irackich policjantów i cztery Irakijki, które pracowały dla Amerykanów - zginęło wczoraj w zamachach na terenie Iraku. Wśród rannych jest Hiszpan służący w polskiej strefie.
Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Dick Cheney zapowiedział, że Amerykanie nie ustaną w poszukiwaniu broni masowego rażenia w Iraku. Zaznaczył, że przeszukanie wszystkich miejsc, w których taka broń może być ukryta, zajmie prawdopodobnie dużo czasu. Z kolei przewodniczący senackiej komisji ds. wywiadu Pat Roberts powiedział, że istnieje podejrzenie, iż część irackiej broni masowego rażenia znajduje się w Syrii. Syria wielokrotnie zaprzeczała podobnym oskarżeniom.
W nocy
masowego rażenia w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Będą szukać, aż znajdą&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Dziesięć osób - trzech amerykańskich żołnierzy, trzech irackich policjantów i cztery Irakijki, które pracowały dla Amerykanów - zginęło wczoraj w zamachach na terenie &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;. Wśród rannych jest Hiszpan służący w polskiej strefie.&lt;/&gt;<br>Wiceprezydent &lt;name type="place"&gt;Stanów Zjednoczonych&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Dick Cheney&lt;/&gt; zapowiedział, że Amerykanie nie ustaną w poszukiwaniu broni masowego rażenia w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;. Zaznaczył, że przeszukanie wszystkich miejsc, w których taka broń może być ukryta, zajmie prawdopodobnie dużo czasu. Z kolei przewodniczący senackiej komisji ds. wywiadu &lt;name type="person"&gt;Pat Roberts&lt;/&gt; powiedział, że istnieje podejrzenie, iż część irackiej broni masowego rażenia znajduje się w &lt;name type="place"&gt;Syrii&lt;/&gt;. &lt;name type="place"&gt;Syria&lt;/&gt; wielokrotnie zaprzeczała podobnym oskarżeniom.<br>W nocy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego