Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 8
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
na jego miejsce zbudowano już most pontonowy. W zgiełku i tłoku, ruchem na nim kierowały żołnierki radzieckie o imponujących biustach i równie imponujących fryzurach z trwałą ondulacją. Po raz pierwszy widziałam wojskowe oddziały kobiece.
Pierwsze zetknięcie z miastem przyniosło rozczarowanie. Kraków pokrywała maź śniegu i błota, domy były szare, dziwnie brudne i biedne. Zapewne takie same, jak w dniu kiedy je opuszczałam, ale po miesiącu patrzenia na nieskazitelną biel, śnieżne okiście na zielonych świerkach, roziskrzone w słońcu kryształki śniegu oblepiające każde drzewo, każdy krzew, widok zatłoczonego wojskiem miasta wydawał się zgoła odrażający.
Na rynku krakowskim nastąpiło rozstanie, każda z nas poszła
na jego miejsce zbudowano już most pontonowy. W zgiełku i tłoku, ruchem na nim kierowały żołnierki radzieckie o imponujących biustach i równie imponujących fryzurach z trwałą ondulacją. Po raz pierwszy widziałam wojskowe oddziały kobiece.<br>Pierwsze zetknięcie z miastem przyniosło rozczarowanie. Kraków pokrywała maź śniegu i błota, domy były szare, dziwnie brudne i biedne. Zapewne takie same, jak w dniu kiedy je opuszczałam, ale po miesiącu patrzenia na nieskazitelną biel, śnieżne &lt;dialect&gt;okiście&lt;/&gt; na zielonych świerkach, roziskrzone w słońcu kryształki śniegu oblepiające każde drzewo, każdy krzew, widok zatłoczonego wojskiem miasta wydawał się zgoła odrażający.<br>Na rynku krakowskim nastąpiło rozstanie, każda z nas poszła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego