Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
wiekami od Sumerów do Akadyjczyków i Babilończyków. Z Mezopotamii wynieśli je do Kanaanu Hebrajczycy, przekształcili na swój sposób i swą własną wersję umieścili wśród świętych ksiąg Starego Testamentu.

We wszystkich miastach nad Eufratem i Tygrysem wznosiły się ogromnie wysokie budowle o dziwnym kształcie. Składały się one z sześciennych lub okrągłych brył, nałożonych na siebie kondygnacjami i zmniejszających się ku górze, tak że przypominały schodowe piramidy. Na ściętym wierzchołku zwykle stała mała świątynia poświęcona miejscowemu bóstwu. Prowadziły do niej trójbieżne schody kamienne. Podczas nabożeństwa biało ubrani kapłani kroczyli po nich w procesjonalnym pochodzie przy wtórze chóralnego śpiewu i dźwięku instrumentów muzycznych.
Najsłynniejsza
wiekami od Sumerów do Akadyjczyków i Babilończyków. Z Mezopotamii wynieśli je do Kanaanu Hebrajczycy, przekształcili na swój sposób i swą własną wersję umieścili wśród świętych ksiąg Starego Testamentu.<br><br>We wszystkich miastach nad Eufratem i Tygrysem wznosiły się ogromnie wysokie budowle o dziwnym kształcie. Składały się one z sześciennych lub okrągłych brył, nałożonych na siebie kondygnacjami i zmniejszających się ku górze, tak że przypominały schodowe piramidy. Na ściętym wierzchołku zwykle stała mała świątynia poświęcona miejscowemu bóstwu. Prowadziły do niej trójbieżne schody kamienne. Podczas nabożeństwa biało ubrani kapłani kroczyli po nich w procesjonalnym pochodzie przy wtórze chóralnego śpiewu i dźwięku instrumentów muzycznych.<br>Najsłynniejsza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego