Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 06.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Samoobrona opowie się za zaostrzeniem prawa, pod warunkiem, że nowe przepisy "nie będą nadużywane".


Pożegnanie z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji za porozumieniem stron
Sokołowska odchodzi

Janina Sokołowska, jedna z bohaterek afery Rywina, odchodzi dziś z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Sama zrezygnowała z pracy.
Dyrektor departamentu prawnego Krajowej Rady była blisko związana z wpływowym jej sekretarzem, Włodzimierzem Czarzastym. W zeszłym roku kilkakrotnie składała zeznania przed komisją śledczą, która badała aferę Rywina.
To właśnie do Sokołowskiej prowadziło najwięcej tropów, kiedy szukano winnego zniknięcia słów "lub czasopisma" z projektu ustawy medialnej (ekspertyzy wykazały, że zniknęły one w komputerach KRRiTV).
- Pani dyrektor Sokołowska funkcjonuje
Samoobrona&lt;/&gt; opowie się za zaostrzeniem prawa, pod warunkiem, że nowe przepisy &lt;q&gt;"nie będą nadużywane"&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;Pożegnanie z &lt;name type="org"&gt;Krajową Radą Radiofonii i Telewizji&lt;/&gt; za porozumieniem stron&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Sokołowska&lt;/&gt; odchodzi&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="person"&gt;Janina Sokołowska&lt;/&gt;, jedna z bohaterek afery &lt;name type="person"&gt;Rywina&lt;/&gt;, odchodzi dziś z &lt;name type="org"&gt;Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji&lt;/&gt;. Sama zrezygnowała z pracy.&lt;/&gt;<br>Dyrektor departamentu prawnego &lt;name type="org"&gt;Krajowej Rady&lt;/&gt; była blisko związana z wpływowym jej sekretarzem, &lt;name type="person"&gt;Włodzimierzem Czarzastym&lt;/&gt;. W zeszłym roku kilkakrotnie składała zeznania przed komisją śledczą, która badała aferę &lt;name type="person"&gt;Rywina&lt;/&gt;.<br>To właśnie do &lt;name type="person"&gt;Sokołowskiej&lt;/&gt; prowadziło najwięcej tropów, kiedy szukano winnego zniknięcia słów &lt;q&gt;"lub czasopisma"&lt;/&gt; z projektu ustawy medialnej (ekspertyzy wykazały, że zniknęły one w komputerach &lt;name type="org"&gt;KRRiTV&lt;/&gt;).<br>&lt;q&gt;- Pani dyrektor &lt;name type="person"&gt;Sokołowska&lt;/&gt; funkcjonuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego