Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 06.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
70 procent personelu medycznego uważa, że milicja bije często lub że jest to dla niej normalne zachowanie. Najwięcej ofiar jest wśród zatrzymanych będących pod wpływem alkoholu, jednak często bita jest młodzież i ludzie z "niesłowiańskim wyglądem". 10 procent lekarzy powiedziało, że ofiarami bywają także "przeciętni obywatele".
- Sprowokować agresję milicjanta może byle co - mówi Igor Kaliapin z organizacji prawników Komitet przeciw Torturom. - Często na przykład, zgodna z prawem, prośba o pokazanie legitymacji służbowej. Jeśli chodzi o pijanych, to milicjanci uważają, że mają prawo ich "karać". Podobnie myślą pracownicy izb wytrzeźwień, gdzie dochodzi do częstych nawet śmiertelnych pobić.
Zdaniem Kaliapina, mimo regulacji prawnych funkcjonariusze
70 procent personelu medycznego uważa, że milicja bije często lub że jest to dla niej normalne zachowanie. Najwięcej ofiar jest wśród zatrzymanych będących pod wpływem alkoholu, jednak często bita jest młodzież i ludzie z &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"niesłowiańskim wyglądem"&lt;/&gt;&lt;/&gt;. 10 procent lekarzy powiedziało, że ofiarami bywają także &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"przeciętni obywatele"&lt;/&gt;&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Sprowokować agresję milicjanta może byle co&lt;/&gt;&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="person"&gt;Igor Kaliapin&lt;/&gt; z organizacji prawników &lt;name type="org"&gt;Komitet przeciw Torturom&lt;/&gt;. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Często na przykład, zgodna z prawem, prośba o pokazanie legitymacji służbowej. Jeśli chodzi o pijanych, to milicjanci uważają, że mają prawo ich "karać". Podobnie myślą pracownicy izb wytrzeźwień, gdzie dochodzi do częstych nawet śmiertelnych pobić.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Zdaniem &lt;name type="person"&gt;Kaliapina&lt;/&gt;, mimo regulacji prawnych funkcjonariusze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego