Typ tekstu: Książka
Autor: Broszkiewicz Jerzy
Tytuł: Doktor Twardowski
Rok wydania: 1987
Rok powstania: 1978
wdowiec, Jego Królewska Mość Zygmunt August, po śmierci żony Barbary de domo Radziwiłł, a primo voto wojewodzi ny Gasztołdowej, zaczął szukać pociechy w świecie zabiegów nekromanckich i bytów niematerialnych.
Natomiast Krasiński i Mniszchowie postanowili znaleźć dojście do króla i jego skarbca poprzez sprawy nie tyle tajemne, ile tajne. Za sprawą bytu materialnego.
Udało się, albowiem szwabski uczony, z nazwiska Dhur, a z łacińska Duranovius, za pośrednictwem Krasińskiego i Mniszchów obiecał Królewskiej Mości wywołać ducha ukochanej zmar łej. I dotrzymał obietnicy.
- Wywołał ducha? Bardzo ładnie z jego strony. - Nad wyraz.
Duch, którego Duranovius wywołał, był bytem materialnym płci żeńskiej, cudnej urody i
wdowiec, Jego Królewska Mość Zygmunt August, po śmierci żony Barbary de domo Radziwiłł, a primo voto wojewodzi ny Gasztołdowej, zaczął szukać pociechy w świecie zabiegów nekromanckich i bytów niematerialnych.<br>Natomiast Krasiński i Mniszchowie postanowili znaleźć dojście do króla i jego skarbca poprzez sprawy nie tyle tajemne, ile tajne. Za sprawą bytu materialnego.<br>Udało się, albowiem szwabski uczony, z nazwiska Dhur, a z łacińska Duranovius, za pośrednictwem Krasińskiego i Mniszchów obiecał Królewskiej Mości wywołać ducha ukochanej zmar łej. I dotrzymał obietnicy.<br>- Wywołał ducha? Bardzo ładnie z jego strony. - Nad wyraz.<br>Duch, którego Duranovius wywołał, był bytem materialnym płci żeńskiej, cudnej urody i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego