Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 8
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
swoje stałe i częste przyjazdy pod Giewont, Andrzej Stopka ma zaledwie 5 lat. Zwyczajem wielu góralskich dzieci, których ojcowie bacowali, lato spędza na hali pasterskiej, gdzie słuchając gawęd Jaśka Sabały, rozwija wyobraźnię i uwrażliwia ucho na piękno mowy ojców. Ma też - jak wielu górali - talent w rękach. Rzeźbione przez siebie cacka sprzedaje w Zakopanem, a "dutki spyrlo", by potem móc wyruszyć do dalekiego Krakowa po wiedzę.
Andrzej Chramiec - zakopiańczyk i Andrzej Stopka "Nazimek" - kościeliszczanin, to pionierzy wydeptujący ścieżkę przyszłym Podhalanom po uniwersyteckie cenzusy.
Droga do osiągnięcia celu była długa i mozolna. Pierwszy pociąg wjeżdża do Zakopanego dopiero w 1899 roku, podróż
swoje stałe i częste przyjazdy pod Giewont, Andrzej Stopka ma zaledwie 5 lat. Zwyczajem wielu góralskich dzieci, których ojcowie bacowali, lato spędza na hali pasterskiej, gdzie słuchając gawęd Jaśka Sabały, rozwija wyobraźnię i uwrażliwia ucho na piękno mowy ojców. Ma też - jak wielu górali - talent w rękach. Rzeźbione przez siebie cacka sprzedaje w Zakopanem, a &lt;dialect&gt;"dutki spyrlo"&lt;/&gt;, by potem móc wyruszyć do dalekiego Krakowa po wiedzę.<br>Andrzej Chramiec - zakopiańczyk i Andrzej Stopka "Nazimek" - kościeliszczanin, to pionierzy wydeptujący ścieżkę przyszłym Podhalanom po uniwersyteckie cenzusy.<br>Droga do osiągnięcia celu była długa i mozolna. Pierwszy pociąg wjeżdża do Zakopanego dopiero w 1899 roku, podróż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego