Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.02 (27)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kościelną powinniśmy rozebrać ją już dawno, bo w pierwszą niedzielę po święcie Trzech Króli (czyli po 6 stycznia). Wtedy kończył się okres Bożego Narodzenia i zaczynał tak zwany okres zwykły. Jednak zgodnie z tradycją ludową choinka w domu może stać nawet do Matki Boskiej Gromnicznej.

Muzyka i śpiew na grobie cadyka
Chasydzi w Polsce
Tańce przy skocznej klezmerskiej muzyce, chóralne śpiewy i uczta w wielkim namiocie ustawionym nieopodal grobu - tak w Lelowie koło Częstochowy chasydzi czcili 189 rocznicę śmierci sławnego cadyka Dawida Bidermana, zwanego Lelowerem.
Jak co roku w styczniu na trzy dni do Lelowa zjechało około 250 chasydów z USA
kościelną powinniśmy rozebrać ją już dawno, bo w pierwszą niedzielę po święcie Trzech Króli (czyli po 6 stycznia). Wtedy kończył się okres Bożego Narodzenia i zaczynał tak zwany okres zwykły. Jednak zgodnie z tradycją ludową choinka w domu może stać nawet do Matki Boskiej Gromnicznej.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Muzyka i śpiew na grobie cadyka&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Chasydzi w Polsce&lt;/&gt;<br>Tańce przy skocznej klezmerskiej muzyce, chóralne śpiewy i uczta w wielkim namiocie ustawionym nieopodal grobu - tak w Lelowie koło Częstochowy chasydzi czcili 189 rocznicę śmierci sławnego cadyka Dawida Bidermana, zwanego Lelowerem.<br>Jak co roku w styczniu na trzy dni do Lelowa zjechało około 250 chasydów z USA
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego