Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Mathesis Polska
Nr: 3-4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1930
czystej i stosowanej. W ogólnych zarysach część 2-ga omawianej książki, zawiera to, co matematyk, interesujący się Analizą, ale nie specjalizujący się w teorji funkcyj eliptycznych, powinien o nich wiedzieć, a więc: najprostsze własności funkcyj eliptycznych, funkcje pe i sigma Weierstrassa, szeregi oraz funkcje eliptyczne Jacobi'ego, funkcja modułowa, elementy teorji całek eliptycznych.
Obie części napisane są przejrzyście i z dużą elegancją (która cechuje wszystkie grace Hurwitza). Zupełnie słusznie, w przedmowie d 1-ego wydania książki, wydawca zaznaczył, iż nazwisko Hurwitza mówi samo za siebie.
Część trzecia stanowi całość samą w sobie i może być czytana niezależnie od dwu poprzednich. Stanowi ona
czystej i stosowanej. W ogólnych zarysach część 2-ga omawianej książki, zawiera to, co matematyk, interesujący się Analizą, ale nie specjalizujący się w teorji funkcyj eliptycznych, powinien o nich wiedzieć, a więc: najprostsze własności funkcyj eliptycznych, funkcje pe i sigma Weierstrassa, szeregi &lt;gap&gt; oraz funkcje eliptyczne Jacobi'ego, funkcja modułowa, elementy teorji całek eliptycznych.<br>Obie części napisane są przejrzyście i z dużą elegancją (która cechuje wszystkie grace Hurwitza). Zupełnie słusznie, w przedmowie d 1-ego wydania książki, wydawca zaznaczył, iż nazwisko Hurwitza mówi samo za siebie.<br>Część trzecia stanowi całość samą w sobie i może być czytana niezależnie od dwu poprzednich. Stanowi ona
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!